Ogłoszenie



Rozliczenie PIT ze stażu

Wymiana informacji dotyczących rozliczeń, ubezpieczeń i innych spraw podobnego kalibru, min. podatkowych.

Rozliczenie PIT ze stażu

Postprzez Terefere » Pt, 9 lutego 2018, 12:06

Witam,
Czy muszę rozliczać się w przypadku, gdy jedynym moim dochodem w tym roku był staż z Urzędu pracy?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Terefere
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2016, 16:46
Lokalizacja: MG

Re: Rozliczenie PIT ze stażu

Postprzez lukas22 » So, 21 kwietnia 2018, 18:42

tak jeśli to był zwykły staż w PUP, Powinnaś otrzymać PIT 11 z PUP i na jego podstawie się rozliczyć.
Natomiast- jeśli był to tzw. staż unijny czyli (współ)finansowany ze środków UE, to jest to raczej stypendium z jego powodu ze zwolnienia PIT, nie będzie formularza z PUP, nie rozlicza się go.

Podstawa- art. 21, ust. 1, pkt. 137 ustawy o PIT.
lukas22
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 21 kwietnia 2018, 17:53
Lokalizacja: lodz


Powrót do Urząd skarbowy, KRUS, ZUS, Gmina

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron